O mne

LUCIA MONČEKOVÁ

Ahojte:-)

Som fotografka a venujem sa najmä rodinnej a novorodeneckej fotografii.

Fotiť ma baví už strednej školy. „Objektom“ mi v tom čase však boli krajina, príroda, makro,… K portrétnemu žánru ma podnietili až naše tri detičky, ktorým som chcela zachytiť ich prvé dni po narodení, ich prvé úsmevy, prvé kroky, momenty, radosti a to ako rýchlo rástli. A ako rástli, rástla aj moja chuť a radosť z fotenia, kedy som si väčšmi uvedomovala ako sa čas nedá zastaviť, ale dá sa krásne zhmotniť práve v podobe fotografií, ktoré nám tieto jedinečné chvíle budú navždy pripomínať.

Spomienky vedia byť veľmi silné pre každého z nás.

Každému z nás môže byť vzácnym okamihom pre vytvorenie spomienky niečo iné. Môže byť tých okamihov veľmi veľa. Či už je to narodenie dieťatka, spoločne strávené chvíle s rodinou, s priateľmi, v očakávaní bábätka, oslava 1.rôčika, či obyčajná prechádzka s kamošmi.

Fotografovaním sa snažím „zastaviť“ čas a zvečniť nenávratné okamihy aké sú komu vzácne.

Mám rada fotografie, ktoré rozveselia oko i srdce. Teší ma, keď pohľad na moju fotku navráti peknú, či úsmevnú spomienku, či vyvolá emóciu.

Neodmysliteľnou súčasťou je pre mňa aj čiernobiela fotografia, ktorá má akúsi osobitnú emóciu.

Rada fotím v kombinácii štylizovaných záberov, kde vyniknete v celej svojej podstate a rada aj vytváram momenty, kde štylizovanie ide bokom😊

Neváhajte si aj vy vytvoriť svoje spomienky pre nekonečnú pamiatku.

Bude mi potešením byť aj vašou fotografkou😊

Lucia