Typ fotenia: fotenie malých aj väčších detí (od 1 mesiaca )

Je veľa krásnych období v živote detí, ktoré sa oplatí zachytiť okom fotografa:-)


Fotenie prebieha v malom ateliériku alebo vonku v prírode.

Skvelých období na fotenie detičiek je veľa. Jedným z nich je aj obdobie okolo 5 mesiacov. V tomto veku deti krásne vydržia bdieť aj hodinku, sú usmievavé a komunikujú pohľadom. Obľubujú polohu na brušku a väčšinou si fotenie užívajú. Fotím ich prevažne nahé, prikryté jemnou dečkou, príp. oblečené vo vecičkách, ktoré je u mňa možné zapožičiať.


Obdobie, kedy sa deti stávajú viac pohyblivejšími, môže byť veľmi zábavne:-)Obľúbeným fotením je v tomto období aj narodeninové fotenie.

Ak máte živšie deti a chcete, aby sa na fotkách prejavila aj ich povaha, je fajn uvažovať o fotení v prírode, kde cítia väčšiu voľnosť.

V prípade ateliérového fotenia
osviežujem fotenie bublinkami, hračkami a snažím sa dieťa zábavne zaujať. Som rada, keď je uvoľnené a stane sa samo sebou, tak aby vzniknuté zábery boli najmä o ňom.

Aby sa dieťa cítilo čo najlpešie, môžete mu vziať so sebou na fotenie napr. jeho obľúbenú hračku/vec.

Odporúčam si čas fotenia rezervovať vtedy, kedy je spravidla dieťa vyspaté, napapané a tým aj dobre naladené.

K dispozícii vám je aj detský šatník s rôznymi „kúskami“oblečenia rôznych veľkostí a farieb. Pred každým fotením si oblečenie doladíme. Oblečenie je dôležité a aj jemu vďačíme za konečný výsledok, ktorý umocní dojem a emóciu.

Teším sa na fotenie s vami!