Typ fotenia: Novorodenecké fotenie

Narodením dieťatka sa začína nový svet!

Ak sa rozhodnete prvé dni po narodení vášho pokladu zachytiť na fotografiách, prečítajte si odporúčania a informácie ako toto fotenie prebieha.

Fotenie prebieha v malom ateliéri.

Novorodenecké fotenie si zarezervujte najlepšie ešte počas tehotenstva. Následne je vhodné, keď ma budete kontaktovať už z pôrodnice, aby sme si dohodli presný termín. Bábätká fotíme medzi 5-10 dňom, max. do 14 dňa od narodenia. Je to kôli tomu, že sú ešte dosť spavé, netrápia ich koliky, fotenie nie je pre nich stresujúce a lepšie sa polohujú.
Fotenie môže trvať 2 – 3hod.,počas ktorých sá bábo kŕmi, prebaluje, tíši, uspáva
.

Pri fotení novorodencov zapínam v miestnosti ohrievanie, to zn. že bábätko je stále v teple a neochladne, keďže sa fotí prevažne nahé. Preto sa aj vy dospelí oblečte tak, aby vám nebolo príliž horúco.
Každé fotenie môže prebiehať inak a podľa samotného priebehu a potrieb dieťatka aj postupujeme. Či už balíme do tzv.wrapov ( je to veľmi prirodzená poloha bábätka, ktorá mu je známa z bruška), voľne polohujeme, alebo fotíme so súrodencami, či rodičmi.

K foteniu používam rôzne dečky, kožušinky, čelenky, čiapočky,atď.., preto nemúsíte brať bábätku nič k oblečeniu. Prinesť si môžete len malú dečku pre príp. zakrytie, plienky, papanie, cumeľ. Jednoducho to, čo potrebujete, keď ste s ním mimo domova.


Ešte pred fotením si dohdoneme, čo sa vám páči, príp. aká je vaša obľúbená farba v ktorej by sme fotili. Ja na základe vašej požiadavky už vopred pripravím set-up na fotenie. Je dobré, keď pred cestou na fotenie bábätku oblečiete ľahko rozopínacie oblečenie (napr. rozopínacie body). Detičky v aute po väčšine zaspia a po vybratí sa dajú niekedy fotiť aj bez zobudenia.

Najlepšie je, keď bábätko príde na fotenie nevyspaté, ale spokojné.


Pre fotenie rodinných záberov, odporúčam rodičom vziať si svetlé, prírodné farby oblečenia.. Jemné tóny len podčiarknu to, o čo nám na fotke najviac ide
.
Ak sa vám páčia fotky „čierne na čiernom“, kde nechávame vyniknúť najmä dieťatko, odporúčam si vziať na oblečenie aj čierne veci. Pre mamičky mám v ateliériku množstvo šiat k zapožičaniu. Sú rôznych farieb, strihov a vy si môžete vybrať, kotré si zapožičiate.

Oblečenie je dôležité a aj jemu vďačíme za konečný výsledok, ktorý umocní dojem a emóciu.

Toto však vieme prebrať ešte pred samotným fotením.

V prípade záujmu (v mojom blízkom okolí), je možné vycestovať za vami domov na lifestyle fotenie, kde fotíme u vás doma vo vašom prirodzemom prostredí. Takéto fotenie si vyžaduje priestorové
a svetelné podmienky, čo prekonzultujeme vopred.

Teším sa na fotenie s vami!